search Intranet
pracownik

Konferencja | Różnorodność, równość i inkluzja w społeczności – wspieranie dobrostanu i zrównoważonego rozwoju

18.03.2024 - 14:49 aktualizacja 18.03.2024 - 15:10
Redakcja: Marzena Ponicka

Planowana data wydarzenia 21 – 22.03.2024 r.

Forma szkolenia online
Godziny 15.30 – 17.15
Uczestnicy szkolenia kadra uczelni
Kategoria tematyczna konferencje

Konferencja Community of diversity, equity and inclusion: Towards supporting well-being and sustainability [Różnorodność, Równość i Inkluzja w społeczności – wspieranie dobrostanu i zrównoważonego rozwoju] organizowana przez Uniwersytet Śląski w Katowicach będzie okazją do naukowo-społecznej refleksji nad znaczeniem i sposobami wdrażania zasad różnorodności, równoważności i inkluzji w środowiskach akademickich i pozaakademickich.

img
Konferencja poświęcona będzie problemom realizacji polityk oraz planów równości i różnorodności, ale także innym aspektom rozwoju dobrostanu różnych grup społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontekstu płci.

Przewidziane są prezentacje i dyskusje z udziałem przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych a także osób odpowiedzialnych za wdrażanie polityk równości i różnorodności oraz rozwój dobrostanu w uczelniach i w środowiskach lokalnych. Celem jest wypracowanie wniosków i rekomendacji na temat kierunków i sposobów rozwijania polityk równości oraz działań je wspierających, w tym badań, promocji i edukacji na rzecz równości i różnorodności, oraz interwencji wobec naruszeń godności i bezpieczeństwa.

Międzynarodowy charakter konferencji umożliwi perspektywę komparatystyczną. Udział badaczy, ekspertów oraz praktyków wdrażania polityk równości z różnych środowisk społeczno-kulturowych pozwoli na wymianę doświadczeń, a w efekcie wzajemne uczenie się.

kontakt: conference.dei@us.edu.pl