Planowana data wydarzenia | 26.03.2024 r.
|
Forma szkolenia | online (platformia ClickMeeting) |
Godziny | 11:30 (czas trwania 70 min. + 10 min. sesja pytań) |
Uczestnicy szkolenia | kadra uczelni, doktoranci, studenci |
Kategoria tematyczna | szkolenia UŚ |
Tematyka wykładu:
Czy telefon pomocy technicznej z banku to zagrożenie? Może prośba znajomego z Facebooka o podratowanie „dyszką” to coś podejrzanego? Podczas wykładu powiemy czym jest tożsamość w sieci, jak „profesjonalni” są w dzisiejszych czasach cyberprzestępcy i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Na przykładach pokażemy najczęstsze rodzaje ataków, kwoty wyłudzeń i inne bardzo konkretne statystyki.
Opis sylwetki prelegenta
Monika Olesiejuk – główna Specjalistka, Departament Marketingu i Jakości, Biuro Informacji Kredytowej. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w obszarze IT. Od pięciu lat jest ściśle związana z tematyką cyberbezpieczeństwa. Skupia się na metodach uwierzytelniania i autoryzacji, a także rozwiązaniach antyfraudowych, z szczególnym uwzględnieniem technologii opartej na biometrii behawioralnej.
Doświadczenia związane biometrią behawioralną zdobywała w startupie technologicznym Digital Fingerprints jako Dyrektor sprzedaży. W BIK koordynuje działania mające na celu propagowanie rozwiązań antyfraudowych zarówno w Polsce jak i w Europie. Nie tylko rozumie technologię, ale też jej ambasadorką. Stawia na budowanie świadomości i edukację. Upraszcza świat technologii i przybliża ją ludziom, a tematy skomplikowane oswaja i rozkłada na czynniki pierwsze. Dzieli się swoją wiedzą i inspiruje innych do dbania o bezpieczeństwo w świecie cyfrowym.
- Rejestrując się indywidualnie, poniżej link rejestracyjny wraz z instrukcją lub
- Zachęcamy pracowników naukowo-dydaktycznych do udostępnienia w czasie rzeczywistym transmisji online podczas swoich zajęć na ekranie w sali wykładowej. Rejestruje się wykładowca, natomiast studenci oglądają wykład w sali na ekranie.
Rejestracji na wykład online można dokonać od razu po otrzymaniu maila, sugerujemy nie później niż 15 min przed rozpoczęciem wykładu:
Aby zarejestrować się na wykład, prosimy o kliknięcie w poniższy link – należy wpisać imię, nazwisko, nazwę uczelni, przewidywaną liczbę studentów na zajęciach (wpisać w przypadku, gdy wykład jest transmitowany w sali) oraz adres e-mail:
Po zarejestrowaniu się otrzymacie Państwo wiadomość e-mail, zawierającą link do wykładu online, która zostanie wysłana na adres e-mail wskazany podczas rejestracji (gdyby nie było maila w skrzynce głównej należy sprawdzić Spam lub inne foldery poczty).
WAŻNE: W wykładzie online można uczestniczyć korzystając najlepiej z komputera/laptopa (także można korzystać ze smartfonu lub tabletu) używając aktualnej przeglądarki internetowej: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari lub Edge. Najlepiej skorzystać z najaktualniejszej wersji przeglądarki Google Chrome.
CERTYFIKAT: Każdy uczestnik wykładu (zarejestrowany indywidualnie) otrzyma po wykładzie maila z podziękowaniem wraz z linkiem do certyfikatu uczestnictwa (wystawiony na podane podczas rejestracji Imię i Nazwisko).