II Dni Tranströmerowskie

05.04.2018 - 11:57 aktualizacja 05.04.2018 - 11:57
Redakcja: admin

7 i 8 kwietnia 2018 roku w Katowicach i w Krakowie odbywać się będą II Dni Tranströmerowskie – swoisty festiwal łączący literaturę i muzykę, dedykowany pamięci Tomasa Tranströmera, szwedzkiego poety nagrodzonego w 2011 Literacką Nagrodą Nobla, doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego i niezależnie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zamysłem Dni Tranströmerowskich jest, by muzyka odgrywała równie ważną rolę, jak literatura.

Wśród gości tegorocznej edycji Dni Tranströmerowskich znajdą się m.in.: Adam Zagajewski, Ewa Lipska, Tomasz Różycki, Justyna Bargielska, Maja Komorowska, Krzysztof Globisz, Jerzy Trela, Joanna Freszel oraz Royal String Quartet. Udział w wydarzeniu wezmą także pracownicy Wydziału Filologicznego UŚ.

Szczegółowe informacje oraz program dostępne są na stronie Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.