Dream Walker na Uniwersytecie Śląskim

02.06.2017 - 14:56 aktualizacja 05.11.2019 - 11:11
Redakcja: admin

W piątek 2 czerwca 2017 roku w Sosnowcu na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego odbyła się IX edycja międzynarodowego projektu Dream Walker – Around the World in 80 Jumps. Było to pierwsze wydarzenie organizowane w Polsce, wcześniejsze edycje odbywały się w Norwegii, Francji, Grecji, Hiszpanii oraz Dubaju.

Dream Walker to cykl 80 wypraw, w których biorą udział ekipy skoczków z całego świata. Motywem przewodnim każdej wyprawy są skoki Dream Jump. Organizatorzy stosują opatentowaną polską technikę z wykorzystaniem układu asekuracyjnego z lin dynamicznych oraz bloczka. Dzięki takiemu układowi możliwe staje się maksymalne wydłużenie swobodnego spadania nawet do 90% wysokości obiektu, z którego oddawany jest skok. Mogą to być np. klify, mosty czy wieżowce. Inicjatywę w 2014 roku zapoczątkowali polscy skoczkowie ekstremalni.

Podczas pierwszej krajowej edycji wydarzenia platforma startowa została zainstalowana na dachu sosnowieckiego budynku Wydziału Nauk o Ziemi, zwanego „Żyletą”. Obiekt ma prawie sto metrów wysokości.

Jeden z ekstremalnych skoków oddała Dominika Tajner-Wiśniewska, popularyzatorka tego sportu. Organizatorzy przeznaczą dochód z wydarzenia na cele charytatywne.

Krótkie nagranie można zobaczyć na profilu uczelni w serwisie Instagram – www.instagram.com/p/BU1eZoYF04j

Skok na linie z dachu budynku Wydziału nauk o Ziemi

Budynek Wydziału o Ziemi, z którego oddawano skoki   Uczestniczka skoków Dominika Tajner-Wiśniewska

Skok na linach z dachu Wydziału Nauk o Ziemi