Konkurs na realizację projektów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

29.05.2017 - 13:30 aktualizacja 29.05.2017 - 13:30
Redakcja: admin

Został uruchomiony konkurs w ramach modułu „Dziedzictwo narodowe” Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Nabór wniosków potrwa do 23 czerwca 2017 roku, a pula środków do zdobycia wynosi 26 mln złotych.

„Dziedzictwo narodowe” to moduł, który pojawił się w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki po zmianie formuły tego programu w 2016 roku. Jego zadaniem jest finansowanie długoterminowych projektów badawczych, takich jak choćby prace dokumentacyjne, edytorskie, translatorskie czy słownikowe, które mają szczególne znaczenie dla polskiej humanistyki. Dzięki temu szanse na zdobycie finansowania będą miały projekty, które przekraczają ograniczenia programowe NCN czy NCBR.

Obszary preferowane w ramach tej edycji konkursu to:

• Polska w Europie Środkowo-Wschodniej;
  • dziedzictwo starożytności w kulturze polskiej;
  • kontynuowanie fundamentalnych prac dokumentacyjnych, słownikowych i  bibliograficznych;
  • kontynuowanie edycji krytycznych pism uznanych autorów.

Procedura konkursu została zmieniona – w drugim etapie oceny wniosków pojawić się mają bowiem rozmowy z kierownikami projektów. Zmodyfikowano również kryteria oceny. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.