Dzień otwarty w Głównym Instytucie Górnictwa

22.05.2017 - 14:21 aktualizacja 22.05.2017 - 14:21
Redakcja: admin

30 maja 2017 r. w godz. od 11.00 do 14.00 w Głównym Instytucie Górnictwa (Katowice, pl. Gwarków 1) odbywać się będzie Dzień otwarty, dzięki któremu będzie można dowiedzieć się więcej na temat GIG, realizowanych przez niego projektów międzynarodowych oraz wybranych jednostek badawczych. Spotkanie skierowane jest do studentów ostatniego roku studiów i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego następujących kierunków: ochrona środowiska, chemia, inżynieria materiałowa, geologia.

Główny Instytut Górnictwa to instytut badawczy podporządkowany Ministrowi Energii, zatrudniający ponad 500 osób. Jego działalność koncentruje się na rozwiązywaniu problematyki związanej z przemysłem wydobywczym surowców mineralnych, szczególnie z górnictwem podziemnym węgla i rud metali.

Szczegóły dotyczące programu Dnia otwartego oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Biura Karier UŚ.