Obchody Dnia Matki pod hasłem „What a Wonderful World”

18.05.2017 - 16:36 aktualizacja 18.05.2017 - 16:36
Redakcja: admin

26 maja 2017 roku o godz. 17.00, w sali koncertowej Katowic Miasta Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek (pl. Sejmu Śląskiego 2) rozpocznie się obchody Dnia Matki pod hasłem „What a Wonderful World”, które współorganizowane są przez Uniwersytet Śląski Dzieci oraz Katowice Miasto Ogrodów – Instytucję Kultury im. Krystyny Bochenek. W programie wydarzenia znajdą się:

• ilustrowany wykład dr Anny Watoły o współczesnym życiu i świecie Masajów oraz akcji niesienia pomocy dzieciom z biednych rejonów Kenii „Szkoła pod Baobabem”,
  • wystawa fotografii z Amboseli, Bambolulu i wyspy Wasini, obrazujących działania wspierające edukację dzieci w Kenii (fotografie były prezentowane z sukcesem w VI Biennale Fotograficznym Uniwersytetu Śląskiego),
  • charytatywny kiermasz lalek, wykonanych przez studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
  • spektakl teatralno-taneczny pt. „Mały Książę” w wykonaniu studentów Małej Akademii Teatru i Tańca „Flooreski” oraz Laboratorium Ekspresji Dziecięcej UŚD, reżyseria i choreografia Lidia Bień,
  • recital gitarowy Aleksandra Pankowskiego vel Jankowskiego,
  • występ Studenckiego Chóru Uniwersytetu Śląskiego Dzieci „Gioia” wraz z Zespołem Wokalnym Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej pod dyrekcją Agnieszki Zawieruchy z akompaniamentem Dariusza Szwedy.

Wydarzenie, które poprowadzi dr Ewa Biłas-Pleszak, zrealizowana zostanie w celach charytatywnych. Dochód uzyskany z kiermaszu lalek i dobrowolnych datków przeznaczony zostanie na rzecz akcji „Szkoła pod Baobabem”. Akcję charytatywną współorganizuje Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, Rada Rodziców oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Koło nr 5.