Pracownicy Instytutu Muzyki koncertują w Stanach Zjednoczonych

28.04.2017 - 10:02 aktualizacja 28.04.2017 - 10:02
Redakcja: admin

Od 2 do 15 maja 2017 roku pracownicy Instytutu Muzyki (Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego) prof. dr hab. Michał Korzistka, kierownik Zakładu Instrumentalistyki oraz dr Marcin Hałat z Zakładu Muzyki Rozrywkowej koncertować będą w Stanach Zjednoczonych.

W programie wizyty zaplanowano m.in. udział w audycji muzycznej w lokalnej rozgłośni radiowej w Austin będący zapowiedzią koncertu, któryodbędzie się w United Methodist Church również w Austin. Ponadto 11 maja prof. dr hab. Michał Korzistka wykona recital fortepianowy podczas obchodów Dnia Wolontariusza w Muzeum Polskim w Ameryce (Chicago). Program koncertów oraz audycji radiowej obejmować będzie utwory Jacka Glenca, George’a Gershwina, Karola Szymanowskiego, Fryderyka Chopina oraz Henryka Wieniawskiego. Wizyta w Stanach Zjednoczonych jest odpowiedzią na zaproszenie Austin Polish Society oraz Classical Music for the World.