Wizyta studentów międzynarodowych studiów polskich w Ambasadzie Chińskiej Republik Ludowej w Warszawie

24.04.2017 - 08:41 aktualizacja 24.04.2017 - 08:41
Redakcja: admin

Współpraca Uniwersytetu Śląskiego z uczelniami chińskimi jest coraz bardziej intensywna. Jednostkami UŚ, których kontakty z Chinami są najsilniejsze, są Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich i Szkoła Języka i Kultury Polskiej. W roku akademickim 2016/2017 na międzynarodowych studiach polskich studenci II i III roku studiów licencjackich wybrali jako specjalność kultury Dalekiego Wschodu, w ramach której 100 godz. zostało poświęconych językowi, dziejom, kulturze i cywilizacji Chin – zajęcia prowadzili wykładowcy z Chin, m.in.: prof. Zhao Gang z Beijing University of Foreign Studies (dziekan Wydziału Języków Europejskich) jako profesor wizytujący, dr Li Yinan – kierownik Katedry Języka Polskiego BFSU, Yu Shengmiao z Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studenci brali udział w wielu wydarzeniach poświęconych Chinom i chińskiej kulturze (obchody Chińskiego Nowego Roku w kopalni Guido w Zabrzu, warsztaty kulinarne, warsztaty kaligrafii chińskiej itd.). Zwieńczeniem cyklu stała się wizyta w Ambasadzie ChRL w Warszawie na zaproszenie JE Ambasadora Xu Jian oraz Radcy Kulturalnej Ambasady Cai Lian, która miała miejsce 21 kwietnia 2017 roku.