Sukcesy studentów kierunku edukacja muzyczna w XIV Międzynarodowym Konkursie Interpretacji

20.04.2017 - 12:57 aktualizacja 20.04.2017 - 12:57
Redakcja: admin

Od 11 do 12 kwietnia 2017 roku w Katedrze Muzyki na Wydziale Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu w Rużomberoku (Słowacja) odbywała się XIV edycja Międzynarodowego Konkursu Interpretacji „Studencka Działalność Artystyczna”, która była adresowana do uczniów ostatnich klas szkół muzycznych, studentów wydziałów artystycznych oraz akademii muzycznych. Eliminacje przeprowadzono w kilku kategoriach.

W tegorocznej edycji konkursu w gronie laureatów znaleźli się również studenci Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Chór Kameralny „A piacere” pod dyrekcją dr Danuty Zoń-Ciuk zajął II miejsce w kategorii śpiewu kameralnego do ośmiu osób. Aneta Witosz (która została przygotowana przez dr Sabinę Olbrich-Szafraniec) zwyciężyła w kategorii śpiewu solowego oraz została wyróżniona za wykonanie „Ave Maria” Józefa Świdra. Karol Lucjan (przygotowany przez mgr. Grzegorza Niemczuka) w kategorii gra na fortepianie uplasował się na II lokacie oraz otrzymał nagrodę specjalną za wykonanie sonaty es-dur Józefa Haydna.