Sukcesy reprezentantów UŚ w Akademickich Mistrzostwach Śląska w aerobiku sportowym

30.03.2017 - 12:10 aktualizacja 30.03.2017 - 12:10
Redakcja: admin

26 marca 2017 roku w hali sportowej „Kolejarz” w Katowicach odbywały się czwarte otwarte Akademickie Mistrzostwa Śląska w aerobiku sportowym, w których udział wzięła między innymi reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego, zajmując w klasyfikacji drużynowej I miejsce. W skład zespołu UŚ wchodzą: Karolina Zasada (studentka III roku filologii rosyjskiej), Magdalena Henke (studentka II roku filologii francuskiej), Oksana Lyzun (studentka III roku matematyki), Yulia Paseniuk (studentka III roku przedsiębiorczości), Anastasyia Solovey (studentka II roku dziennikarstwa i komunikcji społecznej), Iwan Marshalok (student I roku MU filologii polskiej).

Zawody zostały rozegrane zgodnie z regulaminem Międzynarodowej Federacji FISAF. Ich celem jest popularyzacja dyscypliny wśród studentów. Zawodnicy występowali w czterech konkurencjach: solistki, soliści, pary mieszane i trójki.

W konkurencji solistek I miejsce wywalczyła Karolina Zasada, w konkurencji trójek zwyciężyła reprezentacja UŚ w składzie Oksana Lyzun, Yulia Paseniuk, Anastasiya Solovey, natomiast w konkurencji par na II miejscu uplasowali się Karolina Zasada i Iwan Marshalok. Na mistrzostwach zadebiutowała również solistka Magdalena Henke, zajmując IV miejsce.

Trenerem sekcji jest mgr Katarzyna Ostrowska.