Głosowanie na „Absolwenta z Pasją” roku 2016

17.11.2016 - 15:14 aktualizacja 17.11.2016 - 15:14
Redakcja: admin

Na stronie internetowej „Gazety Wyborczej” trwa głosowanie na „Absolwenta z Pasją” roku 2016. Plebiscyt ma na celu promocję osiągnięć i niezwykłych pasji absolwentów Uniwersytetu Śląskiego wszystkich roczników. Tytuł „Absolwenta z Pasją” jest wyróżnieniem przyznawanym za zainteresowania, którym osoba wyróżniona oddaje się z pełnym zaangażowaniem, za aktywną, wyróżniającą się i znaczącą działalność społeczną oraz za osiągnięcia indywidualne w działalności kulturalnej, naukowej lub w sporcie. Od stycznia 2016 roku komisja plebiscytowa wyłaniała absolwentów miesiąca, spośród których wybierany jest absolwent roku.

O tytuł „Absolwenta z Pasją” roku 2016 ubiegają się: Anna Bagniewska, Gabriela Bazan, Aleksandra Janduła-Jendrzok, Radosław Matysek, Patrycja Mucha, Barbara Rosiek, Lucyna Smykowska-Karaś oraz Maciej Stanek.

Głosowanie zakończy się 29 listopada 2016 roku, a wręczenie nagród odbędzie się 30 listopada w trakcie uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom roku akademickiego 2015/2016. Zwycięzca plebiscytu otrzyma statuetkę zaprojektowaną przez dr hab. Katarzynę Pykę z Wydziału Artystycznego UŚ oraz nagrody ufundowane przez Uniwersytet Śląski, a także partnerów plebiscytu, takich jak: Teatr Śląski im. S. Wyspiańskiego, Opera Śląska w Bytomiu, Mediateka w Tychach, Dworek pod Lipami, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach.

Głosować można na stronie: katowice.wyborcza.pl

Grafika dotycząca plebiscytu