Prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic członkiem Rady do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania

16.09.2016 - 11:19 aktualizacja 16.09.2016 - 11:19
Redakcja: admin

W czwartek 15 września 2016 roku minister finansów Paweł Szałamacha powołał Radę do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania – niezależny organ ekspercki opiniujący zasadność zastosowania klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania w sprawach indywidualnych. W skład Rady wchodzi dziewięciu specjalistów z zakresu prawa podatkowego i finansów, reprezentujących różne środowiska: jednostki samorządu terytorialnego, doradców podatkowych, przedsiębiorców, uczelnie, środowisko sędziowskie i stronę rządową. Przedstawicielem samorządu zawodowego doradców podatkowych jest prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic z Katedry Prawa Finansowego Uniwersytetu Śląskiego, przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic jest profesorem nauk prawnych, ekspertem w dziedzinie prawa finansowego i samorządowego oraz finansów publicznych. Absolwentką i pracownikiem naukowym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. W swoim dorobku naukowym ma ponad 150 publikacji z zakresu prawa podatkowego i finansów jednostek samorządu terytorialnego, jest również redaktorem naukowym ośmiu monografii wydanych pod wspólnym tytułem „Doradca Podatkowy Obrońcą Praw Podatnika”.

Należy do grona arbitrów rekomendowanych przez Sąd Arbitrażowy przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, jest również ekspertem Unii Metropolii Polskich. Od roku 2008 zasiada w Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. aplikacji adwokackiej (Bielsko-Biała), jest także członkiem Rady Programowej Międzynarodowego Stowarzyszenia „Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej”.

Szczegółowe informacje na temat Rady do Spraw Przeciwdziałania Unikaniu Opodatkowania dostępne są na stronie: www.mf.gov.pl