Rekrutacja na „Intensywne Warsztaty Maturalne”

07.09.2016 - 16:09 aktualizacja 07.09.2016 - 16:09
Redakcja: admin

Uniwersytet Śląski Maturzystów organizuje dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z klas​ trzecich i czwartych projekt pn.​„​Intensywne Warsztaty Maturalne”, pomagający przygotować się do egzaminu maturalnego z dziewięciu wybranych bloków przedmiotowych. Zajęcia, które poprowadzą trenerzy I wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego specjalizujący się w przygotowywaniu do egzaminu maturalnego zgodnie z wymaganiami CKE i MEN, potrwają sześć miesięcy (60 godzin warsztatów) i odbywać się będą w małych dziesięcioosobowych grupach. Początek kursów zaplanowano na listopad 2016 roku.

​W ubiegłorocznej edycji projektu w zajęciach wzięło udział 84 uczniów z całego województwa śląskiego. Średnie wyniki na maturze uczestników „Intensywnych Warsztatów Maturalnych” były znacznie wyższe od średniej krajowej:

• wiedza o społeczeństwie 54% (27% średnia krajowa),
  • historia 62% (42% średnia krajowa),
  • matematyka poziom podstawowy 91% (56% średnia krajowa),
  • matematyka poziom rozszerzony 41% (31% średnia krajowa).

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.maturzysta.us.edu.pl

Grafika z napisem: "Nowy sezon maturalny"