Sukces reprezentacji Uniwersytetu Śląskiego na Akademickich Mistrzostwach Śląska w tenisie stołowym

18.05.2016 - 09:48 aktualizacja 18.05.2016 - 09:48
Redakcja: admin

15 maja 2016 roku na hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbył się ostatni turniej w ramach Akademickich Mistrzostw Śląska w tenisie stołowym. W zawodach wzięła również udział reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego, zajmując ostatecznie wysokie pozycje:

• w grze pojedynczej drugie miejsce zajęła Wioleta Witkowska, a na trzeciej pozycji uplasowała się Julia Knap,

• Piotr Straszak w grze pojedynczej mężczyzn wywalczył drugie miejsce,

• w podwójnej grze kobiet (debel) Julia Knap i Sandra Stanisławska zajęły drugie miejsce,

• trzecie miejsce w deblu mężczyzn wywalczyli Szymon Gruca i Mariusz Grzesiczak,

• w kategorii gra mieszana na pierwszej pozycji sklasyfikowani zostali Wioleta Witkowska i Mariusz Grzesiczak, a na miejscu trzecim Julia Knap i Piotr Straszak.

Przedstawiciele UŚ uplasowali się również bardzo wysoko w ostatecznej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Śląska w tenisie stołowym w sezonie 2015/2016, osiągając następujące wyniki:

• miejsce drugie w grze pojedyńczej zajęła Julia Knap, z kolei na trzeciej pozycji znalazła się Sandra Stanisławska,

• w grze pojedynczej mężczyzn czwarte miejsce zajął Piotr Straszak,

• Julia Knap i Sandra Stanisławska w deblu kobiet uplasowały się na pierwszej pozycji,

• w kategorii debel mężczyzn drugie miejsce zajęli Szymon Gruca i Mariusz Grzesiczak,

• Piotr Straszak i Julia Knap w kategorii gra mieszana zostali sklasyfikowani na drugim miejscu.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja kobiet i jest to największy sukces od 2010 roku, z kolei drużyna mężczyzn zakończyła sezon na drugiej pozycji.