Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukces reprezentantów UŚ w trójboju siłowym

17.05.2016 - 12:36 aktualizacja 17.05.2016 - 12:36
Redakcja: admin

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Śląskiego zorganizował zawody o randze Akademickich Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w trójboju siłowym mężczyzn oraz zawody o Puchar Zarządu Głównego AZS w trójboju siłowym kobiet. Rozgrywki odbywały się od 13 do 15 maja 2016 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Katowice w Szopienicach

Reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego zajęli wysokie miejsca podczas zawodów. Tytuł Akademickiego Mistrza Polski w kategorii +120 kg w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji uniwersytetów wywalczył Grzegorz Szklarz. Na drugiej pozycji w klasyfikacji uniwersyteckiej i na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się reprezentant UŚ Krystian Adamczyk.

Wśród kobiet w zawodach o Puchar Zarządu Głównego AZS pierwsze miejsce w kategorii 63 kg oraz drugie w klasyfikacji indywidualnej według formuły Wilksa zajęła Dominika Pyrk.