Filmy studentów WRiTV w konkursach festiwali w Niemczech i Holandii

21.04.2016 - 16:28 aktualizacja 21.04.2016 - 16:28
Redakcja: admin

21 kwietnia 2016 roku w Europie rozpoczynają się dwa międzynarodowe festiwale filmów studenckich: „Sehsüchte” w Poczdamie (Niemcy) oraz „Flicks” w Groningen (Holandia). W konkursach obu festiwali znalazły się filmy zrealizowane na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Do konkursu festiwalu „Sehsüchte” – czołowego europejskiego festiwalu filmów studenckich, który potrwa do 24 kwietnia – trafiły etiudy:

• „Ameryka”, reż. Aleksandra Terpińska, zdj. Bartosz Bieniek,
  • „Debiut – miłość”, reż. i zdj. Sylwia Rosak.

O nagrody festiwalu „Flicks”, który zakończy się 22 kwietnia, rywalizować będą:

• „Chwila”, reż. Piotr Domalewski, zdj. Cezary Stolecki,
  • „Debiut – miłość”, reż. i zdj. Sylwia Rosak,
  • „Dupek”, reż. Krzysztof Komander, zdj. Jakub Cachro.

W ubiegłych latach filmy studentów WRiTV były wielokrotnie nagradzane na obu festiwalach, m.in. przed rokiem etiuda „Jedyne wyjście” otrzymała Nagrodę Publiczności na festiwalu „Flicks”, a w 2011 roku nagrodę dla najlepszego krótkiego metrażu na festiwalu „Sehsüchte” przyznano filmowi „Twist & Blood”.