• Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukcesy reprezentantów Uniwersytetu Śląskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski

18.04.2016 - 15:24 aktualizacja 18.04.2016 - 15:24
Redakcja: admin

Od 14 do 17 kwietnia 2016 roku odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski, podczas których reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego wywalczyli aż sześć medali.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w aerobiku sportowym, które odbywały się od 14 do 17 kwietnia w Poznaniu, Natalia Sebesta w kategorii solistek zajęła I miejsce w typie uniwersytetów oraz IV lokacie w klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji drużynowej uniwersytetów Uniwersytet Śląski uplasował się na II miejscu. KU AZS UŚ reprezentowali: Karyna Herasymenko, Oksana Lyzun, Ivan Marshalok, Iuliia Paseniuk, Agnieszka Rawinis, Natalia Sebesta, Karolina Wieczorek, Karolina Zasada oraz Aleksander Zaton.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w judo, które zorganizowane zostały w Białymstoku od 15 do 17 kwietnia, Sebastian Gwóźdź w kategorii 73 kg. zajął II miejsce w typie uniwersytetów oraz V miejsce w klasfykacji generalnej. Justyna Sitko w kategorii 78 kg. wywalczyła I miejsce na podium w typie uniwersytetów oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej. Na wysokich pozycjach uplasowały się również pozostałe reprezentantki Uniwersytetu Śląskiego. Aleksandra Świetlicka zdobyła brązowy medal w kategorii 57 kg. w typie uniwersytetów. Miejsce III w kategorii 63 kilogramy w typie uniwersytetów zajęła Karolina Zięba. Na V miejscu w klasyfikacji uniwersytetów w kategorii 52 kg. znalazła się Roma Ćwięczek. Drużyna kobiet w klasyfikacji uniwersytetów zajęła V miejsce.

W biegach przełajowych, które zorganizowane zostały przez AZS PŁ Łódź od 15 do 16 kwietnia, Monika Hałasa w biegu na 3 km zdobyła III miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w typie uniwersytetów.

Z kolei w Akademickich Mistrzostwach Polski w koszykówce kobiet, które rozgrywane były od 14 do 17 kwietnia we Wrocławiu, reprezentantki Uniwersytetu Śląskiego zajęły V miejsce.