Kanadyjskie stypendium doktoranckie Polish Doctoral Research Fellowship 2016/2017

24.03.2016 - 16:39 aktualizacja 24.03.2016 - 16:39
Redakcja: admin

Kanadyjski Uniwersytet Alberty ogłasza nabór na stypendium doktoranckie Polish Doctoral Research Fellowship 2016/2017. Stypendium wynosi CAN $26,400.00. Kandydat, któremu zostanie przyznane stypendium, będzie pracownikiem Wirth Institute for Austrian and Central European Studies oraz będzie aktywnie zaangażowany w pracę nad dysertacją doktorską. Stypendium adresowane jest do młodych naukowców z każdej dziedziny nauk humanistycznych, społecznych i sztuk pięknych. Kandydaci powinni legitymować się obywatelstwem polskim oraz być słuchaczami studiów doktoranckich (w zaawansowanym stadium). Ponadto wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego (w mowie i w piśmie) oraz podstawowa znajomość języka niemieckiego lub innego języka środkowoeuropejskiego. Udokumentowana praca badawcza (najlepiej w formie publikacji) będzie dodatkowym atutem.

Kandydaci powinni przedłożyć opis pracy badawczej w języku angielskim (do 500 słów), curriculum vitae oraz podać nazwiska dwóch referentów. Podania należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: patrouch@ualberta.ca. Ostateczny termin nadsyłania wersji elektronicznej upływa 11 kwietnia 2016 r. Szczegółowe informacje o stypendium znajdują się na stronie: www.wirth.ualberta.ca.