„Studencki Nobel 2016”

21.03.2016 - 11:56 aktualizacja 21.03.2016 - 11:56
Redakcja: admin

31 marca 2016 roku upływa termin aplikowania w konkursie „Studencki Nobel”, mającym na celu wyłonienie najlepszego studenta Rzeczpospolitej Polskiej. Konkurs ma promować i nagrodzić wszechstronnych studentów, wyróżniających się ponadprzeciętną wiedzą, działalnością naukową i społeczną. Kryteria oceny studentów obejmują m.in.: uzyskane wyniki w nauce, aktywność naukową, sportową i społeczną: udział w warsztatach twórczych, sympozjach, konferencjach, praktyki, staże oraz pracę w kołach naukowych, znajomość języków obcych, publikacje naukowe, referaty.

W konkursie wystartować może każdy student niezależnie od trybu studiów (stacjonarne, zaoczne), kierunku oraz rodzaju uczelni (państwowa, prywatna). Uczestnikiem Konkursu nie może być jednakże student studiów doktoranckich lub podyplomowych, chyba że jest równocześnie studentem studiów pierwszego lub drugiego stopnia bądź studiów jednolitych magisterskich.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.studenckinobel.pl.