Film pt. „Ameryka” nagrodzony na 23. Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia”

01.02.2016 - 15:17 aktualizacja 01.02.2016 - 15:17
Redakcja: admin

Film pt. „Ameryka”, wyprodukowany przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, zdobył kolejną nagrodę. Tym razem etiudę nagrodzono na 23. Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia” we Wrześni. Autorka filmu, Aleksandra Terpińska, otrzymała Nagrodę „Jańcio Wodnika” za najlepszy krótkometrażowy film fabularny. To kolejny sukces etiudy wyróżnionej do tej pory na festiwalach „Camerimage”, „Nowe Horyzonty”, „Młodzi i Film”, „Dwa Brzegi” oraz „Żubroffka”.

Festiwal „Prowincjonalia” zakończył się 30 stycznia 2016 roku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.prowincjonalia.com.pl.