Game Music Fest

13.02.2023 - 12:49, aktualizacja 14.02.2023 - 09:47
Redakcja: OO

Game Music Fest to festiwal poświęcony tematyce muzyki w grach wideo. Najbliższa edycja odbywać się będzie 17 i 18 lutego 2023 roku. Wydarzenie  obejmie koncert w Spodku oraz wydarzenia w Filharmonii Śląskiej – panele dyskusyjne, stanowiska pokazowe oraz koncerty hologramowe i VR. Partnerem wydarzenia jest Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego.

Piątek, 17 lutego, godz. 19.00, Spodek

Game Music Concert

Wykonawcy: František Macek (dyrygent), Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

Program: muzyka z gier – Assassin’s Creed, Counter-Strike, Diablo II, Heroes of Might and Magic III, League of Legends, Resident Evil, World of Warcraft czy Mortal Kombat. Podczas Game Music Concert znane motywy zabrzmią ze zdwojoną siłą – na żywo, tu i teraz. Będzie to także okazja do przekonania się, jak muzyka doskonale współgra z najnowszymi technologiami poprzez wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości. Przed rozpoczęciem wydarzenia, w foyer Spodka, będzie można również odwiedzić mobilną pracownię VR Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ.

Sobota, 18 lutego, Filharmonia Śląska

Game Music Fest:

• koncerty VR,
  • panel dyskusyjny z udziałem kompozytorów muzyki do gier,
  • koncert hologramowy,
  • strefa networkingowa,
  • strefa prezentacji działalności partnerów wydarzenia, m.in. Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Filharmonii Śląskiej.

grafika promująca Game Music Fest