Zaczynasz studia na UŚ? Zobacz, co mają dla ciebie młodzi naukowcy z całego świata

09.09.2024 - 13:01 aktualizacja 10.09.2024 - 13:30
Redakcja: OO

9–13 września 2024 r. Katowice po raz kolejny staną się centrum światowej nauki i innowacji. W tych dniach do naszego miasta zawitają młodzi naukowcy z całego świata, by wziąć udział w prestiżowym konkursie EUCYS. To niezwykłe wydarzenie zgromadzi uczestników, którzy zaprezentują swoje nowatorskie projekty naukowe w takich dziedzinach jak biologia, chemia, fizyka, matematyka czy inżynieria.

Równolegle odbywać się będzie EU TalantOn – konkurs, który łączy pokolenia naukowców i pasjonatów innowacji. To wydarzenie to nie tylko prezentacje naukowe, ale również warsztaty, wykłady i spotkania z wybitnymi osobistościami świata nauki, które pozwolą uczestnikom pogłębiać wiedzę, rozwijać pasje i nawiązywać cenne kontakty.

Dla nowych studentów Uniwersytetu Śląskiego to doskonała okazja, by jeszcze przed rozpoczęciem studiów doświadczyć, czym jest Europejskie Miasto Nauki oraz poczuć atmosferę wspólnoty akademickiej UŚ. To wyjątkowy moment, by już teraz zobaczyć na własne oczy, jak wygląda świat nauki i innowacji na najwyższym poziomie. To okazja, by uczestniczyć w interesujących aktywnościach, zobaczyć na żywo, jak młodzi naukowcy z całego świata prezentują swoje innowacyjne projekty oraz wziąć udział w spotkaniach i warsztatach, które rozbudzą twoją ciekawość i pasję. Zapraszamy do udziału i odkrycia, jak wiele możliwości oferuje ci nasza uczelnia! Szczegóły dotyczące programu EUCYS i Talanton znajdziecie na stronie internetowej UŚ.

Do zobaczenia!

grafika wydarzenia