Śląska Moc Naukowców. Noc Naukowców w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024

26.09.2024 - 11:03 aktualizacja 26.09.2024 - 11:05
Redakcja: K.S

Uczelnie Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki otwierają swoje pracownie i sale warsztatowe, aby pokazać siłę nauki! Nadchodzi Noc Naukowców w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024 pod hasłem „Śląska Moc Naukowców”!

W sobotę 12 października od godz. 17.00 w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu, Sosnowcu, Chorzowie, Cieszynie i Rybniku miłośniczki i miłośnicy nauki będą mogli wybrać coś dla siebie spośród ponad 500 aktywności! W programie znalazły się wystawy, gry terenowe, pokazy, warsztaty i wykłady dla wszystkich grup wiekowych.

Wydarzenia w ramach Nocy Naukowców zostały przygotowane przez: Politechnikę Śląską, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademię Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach oraz Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny, jednak na niektóre z nich obowiązują zapisy.

Szczegółowy program, wraz informacjami o zapisach pojawi się już wkrótce na stronie Nocy Naukowców. Tymczasem zachęcamy do zarezerwowania terminu w kalendarzu!

grafika wydrzenia

mężczyzna pracuje nocą w laboratorium