Podsumowanie filmowe Międzyuczelnianej Inauguracji Roku Akademickiego

29.09.2024 - 21:48 aktualizacja 29.09.2024 - 22:07
Redakcja: JW

Za nami wyjątkowa Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego 2024/2025 w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024. Już po raz trzeci wspólnie świętowały uczelnie Konsorcjum Akademickiego:

– Uniwersytet Śląski w Katowicach
– Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
– Akademia Sztuk Pięknych
– Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
– Politechnika Śląska
– Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
– Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Tegoroczne obchody były szczególnie ze względu na bogactwo wydarzeń. Radio Nowy Świat zrealizowało program na żywo, podczas którego społeczność akademicka dzieliła się swoimi wspomnieniami z czasów studenckich. Na Katowickim Rynku studenckie koła naukowe zaprosiły do odwiedzenia miasteczka naukowego EMNK 2024, którego formuła nawiązywała do Śląskiego Festiwalu Nauki.

Podobnie jak w poprzednich latach odbył się również przemarsz orszaków rektorskich do siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Kulminacją obchodów był uroczysty koncert połączony z wykładem prof. Normana Daviesa pod tytułem „Wiedza i niewiedza: czy Zachód rozumie wszystko?”.

Zapraszamy do oglądania podsumowania wydarzeń inauguracyjnych, które dostępne jest w portalu YouTube: