search Intranet

Program Polskie Powroty

28.01.2020 - 09:08 aktualizacja 03.02.2020 - 15:17
Redakcja: Marzena Ponicka
Tagi: NAWA, programy dla naukowców, projekty

Program Polskie Powroty

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) ogłosiła nabór wniosków do programów, które umożliwiają przyjmowanie  badaczy z całego świata na pobyty długoterminowe. Programy te umożliwiają znaczący wzrost stopnia umiędzynarodowienia uczelni, prowadzonych w niej badań oraz rozwój kadry akademickiej, co ma ogromne znaczenie dla realizacji strategii uczelni.

Zachęcamy do zapoznania się z warunkami naboru oraz do aplikowania o środki.

W przypadku pytań, uprzejmie proszę o kontakt: agata.wojcik@us.edu.pl; tel. 32 359 2052.

PROGRAM POLSKIE POWROTY

Program adresowany jest do polskich naukowców pracujących w zagranicznych instytucjach naukowych, którzy zdobytą poza krajem wiedzę i doświadczenie chcą wykorzystać po powrocie do Polski, rozwijając własną grupę badawczą bądź włączając się w badania prowadzone w już działających zespołach naukowych.
W Programie finansowane są:
– wynagrodzenie Powracającego Naukowca wraz z kosztami pracodawcy,
– wynagrodzenia dla członków Grupy Projektowej wraz z kosztami pracodawcy,
– koszty przesiedlenia Powracającego Naukowca oraz osób pozostających z nim we wspólnym gospodarstwie domowym oraz koszty adaptacji miejsca pracy,
– koszty badań naukowych z zakresu badań podstawowych (tzw. komponent badawczy) finansowane ze środków Narodowego Centrum Nauki (NCN).

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) zapewni finansowanie projektów realizowanych przez okres od 36 do 48 miesięcy, w maksymalnej wysokości dla jednego projektu wynoszącej 2 270 000 zł, jeśli projekt nie obejmuje komponentu badawczego. W przypadku, gdy projekt obejmuje komponent badawczy, maksymalne finansowanie wynosi 2 220 000 zł ze środków NAWA oraz 200 000 zł ze środków NCN.

Realizacja projektu może rozpocząć się nie wcześniej niż 1 października 2020r. i nie później niż 30 września 2021r.

Termin przyjmowania wniosków:  7 stycznia – 31 marca 2020r.

Wnioski przyjmowane są w formie elektronicznej: https://programs.nawa.gov.pl/login

Z wnioskami o finansowanie w ramach Programu mogą występować podmioty planujące zatrudnić Powracających Naukowców. Wniosek powinien być złożony przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wnioskodawcy.
Nie przewidziano limitu wniosków składanych przez jednego Wnioskodawcę.

Pełna treść ogłoszenia o naborze znajduje się na stronie NAWA: https://nawa.gov.pl/naukowcy/polskie-powroty/ogloszenie