search Intranet

21.03.2022 - 15:20 aktualizacja 29.03.2022 - 12:14
Redakcja: Marzena Ponicka
Tagi: Profilaktyka 40 Plus
W ramach działań Ministerstwa Zdrowia ruszył program badań profilaktycznych Profilaktyka 40 PLUS finansowany ze środków NFZ. W ramach programu uczestnik otrzyma jednorazowy dostęp do pakietu badań diagnostycznych. Udział w programie jest bezpłatny. Więcej informacji o programie znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia i programu: https://www.gov.pl/web/zdrowie/profilaktyka-40-plus

Uczestnicy

Oferta jest skierowana do osób powyżej 40 roku życia (ukończone 40 lat na dzień wykonywania badania). Do badania nie mogą przystąpić osoby, które już wcześniej korzystały z programu Profilaktyka 40 PLUS.

Realizator

Badania realizowane są przez przychodnię CenterMED, z którą Uniwersytet Śląski współpracuje w ramach wykonywania badań profilaktycznych i okresowych pracowników, studentów i doktorantów.

Miejsce wykonywania badań

Punkt medyczny zorganizowany jest przy ul. Bankowej 14 w Katowicach w pokoju 201 w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych.

Rejestracja

Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą zarejestrować się przez formularz w uniwersyteckim systemie SRW. Link do formularza: formularze.us.edu.pl/bm/575

Właściwa rejestracja do programu odbędzie się odrębnie.

Administratorem danych uzupełnianych w formularzu jest Uniwersytet Śląski. Dane posłużą jedynie do określenia liczby chętnych uczestników z UŚ i nie będą przekazywane podmiotom zewnętrznym.

Przed badaniem należy wypełnić ankietę programu Profilaktyka 40 Plus.

Informacje o warunkach badania

• ankiety oraz pojemniki na mocz będą dostępne do pobrania bezpłatnie w wyznaczonych punktach UŚ w Katowicach:
    – portiernia w rektoracie UŚ (ul. Bankowa 12, Katowice)
    – portiernia w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, ul. Bankowa 14, Katowice,

Uwaga! Wypełnioną ankietę i pojemnik należy przynieść ze sobą na badania i przekazać pielęgniarce.

• na badanie nie trzeba posiadać skierowania,
  • na badanie należy zabrać ze sobą dowód osobisty,
  • na pobranie krwi do badania należy przyjść na czczo.

Więcej informacji:

Osoby niebędące pracownikami UŚ, które chcą wziąć udział w programie Profilaktyka 40 PLUS, proszone są o kontakt bezpośrednio z koordynatorem programu ze strony przychodni CenterMED:
Katarzyna Kowalska, tel: 510 356 607, e-mail: kkowalska@centermed.pl

W razie pytań prosimy o kontakt: Dział HR: dhr@us.edu.pl, 32/359 24 60; Inspektorat BHP: 504 096 143