Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

pracownik

Konferencja „EuroScience Open Forum”

27.06.2022 - 12:18 aktualizacja 27.06.2022 - 12:50
Redakcja: Marzena Ponicka
Tagi: ESOF2022 Katowice, EuroScience Open Forum
Dzięki wspólnym staraniom władz miasta oraz środowiska akademickiego Katowice otrzymały prestiżowy tytuł Europejskiego Miasta Nauki 2024. Jednym z pierwszych działań podjętych przez gospodarza tytułu jest współorganizacja tegorocznej konferencji EuroScience Open Forum.

EuroScience Open Forum to odbywające się co dwa lata ogólnoeuropejskie wydarzenie, podczas którego dyskutowane są tematy kluczowe dla przyszłości świata, badań naukowych i innowacji technologicznych. Marka ESOF przyciąga do miast pełniących funkcję gospodarzy naukowców, studentów i doktorantów, polityków, biznesmenów i przedstawicieli mediów z całego świata.

W 2022 roku organizatorem konferencji ESOF jest holenderska Lejda. Jako przyszły gospodarz Europejskiego Miasta Nauki 2024 w lipcu bieżącego roku konsorcjum śląskich uczelni oraz Miasto Katowice organizują wydarzenie towarzyszące tej konferencji, a mianowicie Katowice ESOF 2022 regional site.

15 lipca 2022 r. naukowcy ze śląskich uczelni oraz zaproszeni goście z kraju i zagranicy wezmą udział w konferencji, łącząc się z Lejdą z Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, gdzie toczyć się będzie polska część wydarzenia poświęcona m.in. regionalnym i globalnym politykom transformacyjnym. Udział w międzynarodowej debacie, sesjach stacjonarnych i hybrydowych oraz w wielu wydarzeniach towarzyszących będzie możliwy w formie stacjonarnej i zdalnej.

Uniwersytet Śląski w Katowicach stoi na czele konsorcjum uczelni „Katowice – Miasto Nauki”. Debata nad kluczowymi dla współczesnego świata i człowieka obszarami transformacji jest fundamentalnym wyzwaniem dla uniwersytetu i każdego z nas.

Ramowy program sesji, a także szczegółowe informacje zostały zamieszczone pod adresem: www.esof.eu.

Osoby zainteresowane wydarzeniem mogą aktywnie wziąć udziału w konferencji. Rejestracja trwa do 8 lipca br.
https://www.esof.eu/esof-2022-katowice-registration/

img
return to top