Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

pracownik

Zaproszenie do udziału w wykładzie online pt. : Krajobraz cyberzagrożeń – kto jest na celowniku?

10.10.2022 - 13:03 aktualizacja 10.10.2022 - 14:44
Redakcja: Marzena Ponicka

W ramach działań edukacyjnych dla społeczności uniwersyteckiej odbędzie się wykład prowadzony przez Andrzeja Karpińskiego, Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa w Grupie BIK, pt.: „Krajobraz cyberzagrożeń – kto jest na celowniku?”.

Wykład w formie online odbędzie się w czwartek 20 października 2022r. o godz. 11.00

  • Temat: Krajobraz cyberzagrożeń – kto jest na celowniku?
  • Czas trwania wykładu: 60 minut + sesja pytań
  • Prowadzący wykład: Andrzej Karpiński – Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa – Grupa BIK oraz Przedstawiciel CSIRT KNF.

opis tematyki wykładu:

„Na pracownika banku”, „na firmę energetyczną”, „na kuriera”, „na wygraną w loterii” – to tylko krótka lista sposobów złodziei danych, by wyłudzić nasze dane. Nie wolno uśpić czujności, bo nasze personalia w rękach złodziei oznaczają wysokie niebezpieczeństwo. Przestępcy mogą wyłudzić nasze dane, wykorzystując różne przebiegłe chwyty socjotechniczne. Czy powinniśmy się tym przejmować? Zdecydowanie!

Każdego dnia skradzione dane wykorzystywane są do wyłudzania kredytów, zawierania fałszywych umów z operatorem telekomunikacyjnym czy zakładania fałszywej działalności gospodarczej. Tylko w I kwartale 2022 r. zablokowano wyłudzenia kredytów na prawie 52 mln zł.

W trakcie webinarium powiemy o rodzajach zagrożeń, technikach stosowanych przez złodziei, efektach i skutkach dla osób, które zostały dotknięte takim działaniem.

sposób rejestracji:

Rejestracji na wykład online można dokonać od razu po otrzymaniu maila, sugerujemy nie później niż 15 min przed rozpoczęciem wykładu.

Zarejestrowanie się na wykład wymaga kliknięcia w poniższy link – należy wpisać imię, nazwisko, nazwę uczelni oraz adres e-mail. W przypadku, gdy wykład jest transmitowany w sali, prosimy wpisać liczbę studentów na wykładzie. Link do rejestracji: https://nzb.clickmeeting.com/krajobraz-cyberzagrozen-kto-jest-na-celowniku-/register

lub short link do rejestracji do mediów społecznościowych:

www.nzb.pl/WYKŁAD_BIK

Po zarejestrowaniu się otrzymacie Państwo wiadomość e-mail, zawierającą link do wykładu online, która zostanie wysłana na adres e-mail wskazany podczas rejestracji (gdyby nie było maila w skrzynce głównej należy sprawdzić Spam lub inne foldery poczty).

Wykład online ma charakter interaktywny dzięki możliwości zadawania pytań i dzielenia się własnymi opiniami na czacie. Czat będzie moderowany.

WAŻNE!

W wykładzie online można uczestniczyć korzystając najlepiej z komputera/laptopa (także można korzystać ze smartfonu lub tabletu) używając aktualnej przeglądarki internetowej: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari lub Edge. Najlepiej skorzystać z najaktualniejszej wersji przeglądarki Google Chrome.

CERTYFIKAT:

Każdy uczestnik po wykładzie otrzyma maila z podziękowaniem wraz z linkiem do certyfikatu uczestnictwa (wystawiony na podane podczas rejestracji Imię i Nazwisko).

Serdecznie zapraszamy pracowników, studentów, doktorantów.

return to top