search Intranet

Podwyżka wynagrodzeń zasadniczych

02.02.2023 - 12:19 aktualizacja 02.02.2023 - 12:19
Redakcja: OO

W związku nowym Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki, które ukazało się 2 stycznia 2023 r., wysokość minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora w uczelni publicznej uległa zmianie. Z tego powodu, na dzień 1 marca 2023 r. ustalono nowe wynagrodzenie dla nauczycieli akademickich zgodnie z obowiązującymi przepisami, uwzględniające wyrównanie do minimalnej wysokości wynagrodzenia zasadniczego, o ile taka konieczność zachodziła.

W przypadku pracowników niebędących nauczycielami, w koniecznych przypadkach, wyrównano wynagrodzenia do wynagrodzeń minimalnych przewidzianych w stosownych przepisach.

Obecnie minimalne wynagrodzenie zasadnicze dla poszczególnych stanowisk wynosi:

• profesor – 7 210 zł
  • profesor uczelni – 5 985 zł
  • adiunkt – 5 264 zł
  • asystent, lektor, instruktor – 3 605 zł
  • starszy wykładowca – 3 966 zł

Wyrównanie do minimalnych wynagrodzeń zasadniczych nastąpiło od 1 stycznia 2023 roku. Kolejne zwiększenie wynagrodzeń nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu środków na ten cel z Ministerstwa Edukacji i Nauki, zapowiadanych na przełom marca i kwietnia. Podział tych środków nastąpi w porozumieniu ze Związkami Zawodowymi działającymi w Uniwersytecie Śląskim.

biała kartka przypięta czarnym klipsem zwisająca na sznurku