Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

search Intranet
pracownik
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Zmiana organizacji ruchu w rejonie kampusu UŚ

03.04.2023 - 12:49 aktualizacja 04.04.2023 - 08:16
Redakcja: OO

Centrum Katowic to miejsce, które dynamicznie się zmienia. Niedawno zakończyła się budowa nowego mostu nad Rawą przy Uniwersytecie Śląskim. W związku z tym zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Od 4 kwietnia 2023 roku nie będzie możliwości przejazdu przez ul. Bankową i częściowo przez ul. Moniuszki. Nowy most, na którym chodniki zostały poszerzone, będzie zamknięty dla samochodów. Zmiany w najbliższej przestrzeni uniwersyteckiego kampusu wpisują się w plany rewitalizacji tego rejonu, który docelowo ma być strefą pełną zieleni, sprzyjającą aktywnemu wypoczynkowi, kontaktowi z nauką oraz realizacji społecznych inicjatyw.

Nowa organizacja ruchu wpisuje się w realizowany od września 2022 roku projekt prototypowania przestrzeni nad Rawą. Jednym z celów było poszukiwanie zrównoważonych rozwiązań miejskich, które w przyszłości przyczynią się do stworzenia Zielonej Strefy Nauki. Przedsięwzięcie prowadzone było przez Uniwersytet Śląski i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię przy wsparciu Miasta Katowice i uczelni Konsorcjum Akademickiego. Działanie to jest jednym z najważniejszych zadań, jakie katowickie uczelnie stawiają sobie przed 2024 rokiem, kiedy stolica województwa śląskiego będzie Europejskim Miastem Nauki.

Szczegółowe informacje o zmianie organizacji ruchu: katowice24.info/duze-zmiany-w-rejonie-uniwersytetu-slaskiego-nie-bedzie-mozna-wjechac-na-nowy-most-a-dwie-ulice-beda-slepe.

biała strzałka na niebieskiej ścianie

fot. Unsplash

return to top