Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

search Intranet
pracownik
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Mammobus przy rektoracie | zaproszenie do bezpłatnych badań

17.11.2023 - 14:53 aktualizacja 27.11.2023 - 12:24
Redakcja: Marzena Ponicka
Zachęcamy do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych w ramach programu profilaktyki raka piersi Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia skierowanego do wszystkich kobiet w wieku od 45 do 74 lat. Celem programu jest przede wszystkim wczesne wykrywanie chorób i zaburzeń oraz zapobieganie ich rozwojowi, a także zwiększenie liczby osób wykonujących takie badania.

Więcej informacji znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia: https://pacjent.gov.pl/mammografia-jak-skorzystac

 

Uczestniczki badania

Osoby w wieku 45-74 lat.

Rodzaj badania

Badanie mammograficzne obejmujące wykonanie 4 projekcji (po dwie projekcje na każdą pierś). Przygotowanie do badania: https://pacjent.gov.pl/mammografia-jak-skorzystac. Przed przystąpieniem do badania Panie będą poproszone o wypełnienie specjalnie opracowanej ankiety, która zawiera dane pozwalające na dokonanie pełniejszej oceny zdjęć przez lekarza.

Termin i miejsce

18.12.2023 r. (poniedziałek) w godzinach od 9.00 do 16.00. Mammobus będzie dostępny w Katowicach, ul. Bankowa 12, deptak przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego. Godzina badania dla każdej zgłoszonej kobiety zostanie ustalona odrębnie telefonicznie z przedstawicielem firmy realizującej badania.

Zgłoszenie na badanie

Zainteresowane osoby powinny się zgłosić za pośrednictwem formularza aktywnego do dnia 11.12.2023 r. do g. 23.59. Za pomocą formularza zbierane są tylko zgłoszenia pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Osoby chętne są proszone o wypełnienie formularza, zapoznanie się z informacją o udostępnieniu danych osobowych w celu weryfikacji danych ubezpieczeniowych przez Spółkę Geneva Trust realizującą badania.

Link do formularza zgłoszeniowego: formularze.us.edu.pl/pz/761/4455

Realizator badań: Geneva Trust Polska sp. z o.o.
Strona www: https://www.genevatrust.pl

Podmiot został wskazany na liście Ministerstwa Zdrowia.

Informacje dodatkowe

W ramach ubezpieczenia NFZ istnieje możliwość przystąpienia do badania mammograficznego dla kobiet spoza naszej Uczelni. Osoby zainteresowane badaniami mogą kontaktować się bezpośrednio z Geneva Trust:

Rejestracja bezpośrednio w Geneva Trust będzie możliwa do 15 grudnia 2023 r.

img
return to top