Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

search Intranet
pracownik
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Transform4Europe | How to make science more engaging and sociable?

26.03.2024 - 10:00 aktualizacja 27.03.2024 - 10:21
Redakcja: Marzena Ponicka
Wydarzenie jest kierowane do kadry akademickiej, badaczy i doktorantów uniwersytetów sojuszu Transform4Europe. Training & Experiences Sharing Session „How to make science more engaging and sociable?” odbędzie się online 15 kwietnia w godzinach 9:00 – 15:45 CET na platformie MS Teams.

Podczas spotkania planowana jest sesja szkoleń i dyskusji, która będzie składała się z dwóch części. Pierwsza część poświęcona będzie tzw. nauce obywatelskiej – citizen science i będzie skupiała się na samym pojęciu citizen science, jej głównych zasadach, ograniczeniach i problemach, z którymi można spotkać się podczas projektów nauki obywatelskiej. Druga część zostanie poświęcona rozwijaniu kompetencji komunikacyjnych w nauce. Ta część zostanie poprowadzona przez ekspertów z różnych instytucji, a jej program będzie miał na celu wzbogacenie umiejętności przekazywania informacji naukowych oraz poruszania się w dzisiejszym, różnorodnym komunikacyjnie świecie mediów.

Przypomnienie o nadchodzącym wydarzeniu oraz informacje dotyczące logowania się na wydarzenie zostaną wysłane do wszystkich zarejestrowanych uczestników około 3-5 dni przed jego rozpoczęciem. Wydarzenie będzie nagrywane.

img
return to top