Projekt „Gra kryminalna «Kryminalne Zagadki Katowic»” dofinansowany przez GZM

05.10.2023 - 10:45 aktualizacja 13.10.2023 - 11:52
Redakcja: OO

We wtorek 3 października 2023 roku Uniwersytet Śląski w Katowicach podpisał umowę dotyczącą dofinansowania przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię projektu „Gra kryminalna «Kryminalne Zagadki Katowic»”. Celem przedsięwzięcia jest poszerzanie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych z zakresu kryminologii, kryminalistyki, prawa i psychologii. Projekt ma również na celu przedstawienie potencjału naukowego uczelni, jej różnorodnej oferty edukacyjnej oraz infrastruktury badawczej, zachęcając młodzież do podjęcia studiów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Inicjatywa obejmuje przeprowadzenie gry kryminalnej na terenie katowickiego kampusu Uniwersytetu Śląskiego, podczas której uczniowie wcielą się w role detektywów, rozwiązując zagadkę tajemniczego zabójstwa. Poza grą w ramach projektu przewidziano osiem wykładów popularnonaukowych.

Pierwsze spotkanie zaplanowane jest na 19 października 2023 roku, a finał – symulowana rozprawa sądowa – odbędzie się 21 listopada 2023 roku.

Projekt „Gra kryminalna «Kryminalne zagadki Katowic»” został dofinansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię w ramach programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki” w latach 2022–2024.

Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Projekt realizowany w ramach Metropolitarnego Funduszu Wspierania Nauki w latach 2022-2024

Długopis w dłoni

fot. Julia Agnieszka Szymala