Pomóż potrzebującym – weź udział w zbiórce

16.09.2024 - 13:07 aktualizacja 19.09.2024 - 10:51
Redakcja: K.S

Wielu mieszkańców południowo-zachodniej części Polski mocno ucierpiało na skutek powodzi, która nawiedziła nas w ostatnim czasie. Podczas tej tragedii wiele rodzin utraciło nie tylko pojazdy czy rzeczy osobiste, ale nieraz dobytek całego życia. W obliczu trudnej sytuacji nie możemy pozostawić potrzebujących bez wsparcia. Zachęcamy wszystkich, aby dorzucili swoją cegiełkę pomocy.

Od niedzieli w Katowicach i Sosnowcu organizowane są zbiórki dla powodzian. Można przynosić takie produkty, jak: woda mineralna butelkowana, napoje, żywność długoterminowa, środki czystości, środki higieny osobistej, karmę dla zwierząt. UWAGA: nie jest prowadzona zbiórka odzieży!

Miejsca zbiórek w Katowicach:

• 16.09 do godz. 22.00 w Urzędzie Miasta przy ul. Młyńskiej 4
  • od 17.09 do 20.09 w godz. 7.30–20.00 na ul. ul. Pocztowej 5
  • od 17.09 do 20.09 w godz. 7.30–20.00 na ul. Świdnickiej 35a, (Terenowy Punkt Pomocy Społecznej nr 7)
  • od 17.09 do 20.09 w Miejskim Domu Kultury „Koszutka”, filia Dąb (ul. Krzyżowa 1)
  • od 17.09 do 20.09 w Miejskim Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie”, filia Zawodzie (ul. Marcinkowskiego 13a)
  • od 17.09 do 20.09 w Miejskim Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” (Plac pod Lipami 1)
  • do 22.09 w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego w Katowicach (ul. Świętego Pawła 3)

Miejsca zbiórek w Sosnowcu:

• Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia w Sosnowcu przy Szymanowskiego 5A (w godz. 6-22)
  • CKZiU ul. Grota-Roweckiego 64
  • CKZiU ul. przy Kilińskiego 31
  • SP21 ul. Zawodzie 34
  • SP12 ul. Baczyńskiego 14
  • ZSO14 ul. Kisielewskiego 4B
  • SP33 ul. Starzyńskiego 41
  • SP13 ul. Jedności 7
  • ZS2 ul. Prusa 253a
  • SP4 ul. Kościelna 9
  • SP32 ul. Armii Krajowej 93
  • SP15 ul. Wojska Polskiego 84

Szkoły przyjmują dary w godzinach 7.00–15.00.

Miejsca zbiórek w Dąbrówce Małej:

• od 17.09 od godz. 15.00 do 20.00 w Ochotniczej Straży Pożarnej na ul. Strzelców Bytomskich 33

Członkiniom i członkom społeczności akademickiej poszkodowanym w wyniku powodzi przypominamy o możliwości skorzystania z różnorodnych form pomocy oferowanych przez Uniwersytet Śląski:

• osoby studiujące mogą złożyć w systemie USOSweb wniosek o przyznanie zapomogi (zgodnie z regulaminem świadczeń można ją otrzymać maksymalnie dwa razy w roku akademickim),
  • pracownicy i pracowniczki mogą złożyć wniosek o zapomogę losową w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
  • pracownicom i pracownikom przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy, w wymiarze 2 dni albo 16 godzin, z powodu działania siły wyższej w pilnych sprawach rodzinnych spowodowanych chorobą lub wypadkiem, jeżeli jest niezbędna natychmiastowa obecność pracownika (w okresie tego zwolnienia od pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia w wysokości połowy wynagrodzenia; wniosek dostępny na stronie: https://view.officeapps.live.com/.

W przypadku, gdy niezbędne są innej formy wsparcia, prosimy o zgłaszanie się osób studiujących do Centrum Obsługi Studentów (adres e-mail: dlastudenta@us.edu.pl), a pracowniczek i pracowników do Działu Spraw Osobowych i Socjalnych. Możliwe jest również zgłaszanie potrzeb bezpośrednio na adres e-mail: pomagam@us.edu.pl.

gafika z napisem "zbiórka dla powodzian"