Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

pracownik

Komunikat Kwestora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

12.11.2020 - 15:14 aktualizacja 24.11.2020 - 08:10
Redakcja: Marzena Ponicka
W nawiązaniu do komunikatu wysłanego w dniu 12.11.2020 r. przez Prof. dr hab. Ewę Jarosz Prorektor ds. Rozwoju Kadry Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (treść komunikatu Prorektor ds. Rozwoju Kadr UŚ), informuję, że od 24 października 2020 r. podstawą wypłaty świadczeń chorobowych osobie poddanej kwarantannie albo izolacji domowej jest informacja w systemie informatycznym Centrum e-Zdrowia (system EWP) o objęciu tej osoby kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

Osoby, które zostały skierowane na kwarantannę lub są objęte izolacją domową i które ubiegają się o wypłatę świadczeń chorobowych, nie muszą dostarczać papierowej decyzji sanepidu. Nie muszą też mieć zwolnienia lekarskiego z powodu przebywania w izolacji domowej. Powinny jednak pamiętać o poinformowaniu o przyczynie nieobecności w pracy. Informację tę mogą przekazać na przykład telefonicznie lub mailowo.

Pracownikom, którzy odbywają kwarantannę i jednocześnie w uzgodnieniu ze swoim pracodawcą wykonują pracę zdalną przysługuje wynagrodzenie za wykonaną pracę po złożeniu wniosku, którego wzór znajduje się na stronie:

https://us.edu.pl/pracownik/sprawy-pracownicze/sprawy-kadrowe/komunikaty-kadrowe/

Wnioski powinny być składane niezwłocznie po podjęciu pracy zdalnej przez pracownika na adres: dzial.plac@us.edu.pl oraz do wiadomości kadry@us.edu.pl. Informuję jednocześnie, że przyjmowana będzie tylko korespondencja wysyłana ze skrzynki służbowej pracownika.

Z poważaniem
Kwestor Uniwersytetu Śląskiego

mgr Beata Zawadzka

img
return to top