Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

pracownik

Podsumowanie roku akademickiego 2020/2021

17.09.2021 - 14:57 aktualizacja 17.09.2021 - 14:57
Redakcja: MJ

Szanowni Państwo,

już tylko dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego. Zanim zmierzymy się z niełatwym powrotem na naszą uczelnię, spójrzmy na syntetyczne podsumowanie (nie wszystkich, a zaledwie garści wybranych) spraw, z którymi mierzyliśmy się przez ten najdziwniejszy rok akademicki w historii Uniwersytetu Śląskiego. Przesyłamy Państwu numer specjalny naszego newslettera w nadziei, że – prócz walorów poznawczych – przyniesie nam otuchę świadomość, jak dobrze radziliśmy sobie jako wspólnota podczas długich miesięcy kryzysu pandemicznego.

Wyrażając nadzieję, że nadchodzący rok akademicki przyniesie nam wiele okazji do spotkań i wspólnej pracy zapraszam wszystkich Państwa na uroczystą inaugurację, która odbędzie się 1 października 2021 r. (piątek) o godz. 11.00 w auli im. Andrzeja Pawlikowskiego, w nowej siedzibie Wydziału Humanistycznego UŚ (Katowice, ul. Uniwersytecka 4).

 

Informacje organizacyjne

Podczas uroczystości nowo przyjęci studenci oraz doktoranci Uniwersytetu Śląskiego złożą ślubowanie akademickie. Jednym z punktów programu będzie wręczenie nagrody „Pro Scientia et Arte”. Laureatami nagrody w 2021 roku są: prof. dr hab. Halina Rusek z Wydziału Nauk Społecznych oraz prof. dr hab. Stanisław Kucharski z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych.

Podczas inauguracji, pierwszy w tym roku wykład akademicki wygłosi prof. dr hab. Grażyna Borkowska z Instytutu Badań Literackich PAN. Tytuł wykładu: „Kilka uwag o naszej (polskiej) mentalności”.

Wszystkich Państwa, którzy będą chcieli wziąć stacjonarny udział w inauguracji prosimy o wypełnienie formularza rejestracji. Ze względu na wspólne bezpieczeństwo liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Inaugurację 54. roku akademickiego będzie można zobaczyć na fanpage’u Uniwersytetu Śląskiego na Facebooku oraz w serwisie YouTube na kanale „Uniwersytet Śląski”.

Rok akademicki zainaugurują uroczyście wszystkie wydziały oraz szkoły doktorskie Uniwersytetu Śląskiego. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie: https://us.edu.pl/event/54-inauguracja-roku-akademickiego/.

 

Ryszard Koziołek

Rektor Uniwersytetu Śląskiego

Newsletter specjalny – podsumowanie roku akademickiego 2020/2021

return to top