Współpraca Centrum Studiów Polarnych z ING Hubs Poland

30.08.2024 - 14:42 aktualizacja 30.08.2024 - 14:43
Redakcja: K.S

Zespół Centrum Studiów Polarnych Uniwersytetu Śląskiego (CSP) rozpoczął w zeszłym roku współpracę z ING Hubs Poland. Grono naukowców CSP oraz pracowników ING Hubs w ramach bilateralnych spotkań wypracowało obszary potencjalnej kooperacji, które obecnie obejmują tematykę zagrożeń lawinowych i monitoringu lodowców.

Współpraca pozwala na włączenie najnowszych rozwiązań związanych z zakresu uczenia maszynowego i AI w proces badawczy pracowników Uniwersytetu Śląskiego. Dla kadry ING Hubs jest to możliwość rozwoju oraz praca nad rozwiązywaniem istotnych problemów badawczych związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi. Uniwersytet uzyskał również w ramach darowizny sprzęt IT, niezbędny do rozwoju serwerów oraz prac analitycznych i dydaktycznych.

Koordynatorem współpracy pomiędzy Centrum Studiów Polarnych a ING Hubs Poland jest mgr Beata Fojcik.

Więcej informacji o współpracy można znaleźć na stronie ING Hubs Poland.

grupa naukowców pracuje w terenie