Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

search Intranet
pracownik
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Przydatne linki

Ze względu na sytuacje epidemiologiczną prosimy o bieżące monitorowanie obostrzeń w docelowym kraju.  Regulacje te ulegają zmianom, a przewoźnik nie może zabrać na pokład pasażerów, którzy  nie dopełnili wymaganych formalności.

Informacje dotyczące bieżących procedur bezpieczeństwa i obostrzeń obowiązujących w poszczególnych krajach są dostępne m.in. na stronach:

  • czy też właściwych dla danego kraju Ambasad, Konsulatów i Ministerstw Zdrowia.

Ponadto informujemy, iż 15 czerwca br. KE uruchomiła stronę Re-open EU: https://reopen.europa.eu/en, na której może Pan/Pani sprawdzić możliwość podróżowania do krajów EU w okresie pandemii

Dodatkowo sygnalizujemy, iż Ministerstwo Spraw Zagranicznych każdorazowo apeluje o zgłoszenie podróży w systemie Odyseusz: https://odyseusz.msz.gov.pl/ .

Przypominamy o konieczności zaopatrzenia się w kartę EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Szczegółowe informacje na temat kart EKUZ można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia: https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajach-unii-europejskiej-i-efta/ .

 

  • Wyjazdy za granicę doktorantów:

https://us.edu.pl/doktorant/mobilnosc-rozwoj/konferencje-i-wyjazdy-zagraniczne/

 

  • Wyjazdy za granicę studentów:

https://us.edu.pl/student/mobilnosc/wyjazdy-zagraniczne/

 

  • Profesorowie wizytujący:

https://us.edu.pl/pracownik/sprawy-miedzynarodowe/profesorowie-wizytujacy/

return to top