Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

Rektorzy UŚ poprzednich kadencji

Prof. dr hab. Kazimierz Popiołek

2 VII 1968–30 IX 1972  
img

Prof. dr hab. Henryk Rechowicz

1 X 1972–5 XII 1980
img

Prof. dr hab. Sędzimir M. Klimaszewski

5 XII 1980–15 XII 1980 (p.o.), 16 XII 1980–30 IX 1981, 1 VI 1982–30 IX 1984, 1 X 1984–30 IX 1987, 1 X 1987–30 XI 1990

img

Prof. dr hab. August Chełkowski

1 X 1981–16 I 1982
img

Prof. dr hab. Maksymilian Pazdan

1 XII 1990–31 VIII 1993, 1 IX 1993–31 VIII 1996

img

Prof. dr hab. Tadeusz Sławek

1 IX 1996–31 VIII 1999, 1 IX 1999–31 VIII 2002

img

Prof. dr hab. Janusz Janeczek

1 IX 2002–31 VIII 2005, 1 IX 2005–31 VIII 2008

img

Prof. dr hab. Wiesław Banyś

1 IX 2008–31 VIII 2012, 1 IX 2012–31 VIII 2016

img

Prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk

1 IX 2016–31 VIII 2020

img
return to top